Blog

 • Nisan 16, 2024

  Yaz Aylarında Doğru Nemlendirici Seçme Rehberi

  Cilt sağlığının ve güzelliğinin herkes açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz. Tabi herkesin farklı bir cilt yapısına sahip olduğu düşünülürse cilt yapılarına göre nemlendirici seçmek doğru olacaktır. Bunun yanında cildin nemlendirici yardımıyla daha canlı görünmesi veya mat görünmesi gibi belirleyici unsurlara kullanılan krem de etki eder.

  nemlendirici rehberi
 • Şubat 09, 2024 Kalıcı Makyaj Hakkında

  Kimler İçin Uygun, Kimler İçin Riskli ?
  Kalıcı makyaj, yüz hatlarını belirginleştirmek amacıyla tercih edilen bir uygulamadır, ancak herkes için uygun değildir.

  Kalıcı makyaj
 • Şubat 09, 2024 Kalıcı Makyaj Hakkında

  Kalıcı makyaj nedir ve sakıncaları nelerdir?

  Zaman kazanmak isteyen ya da yoğun iş temposunda çalışan kadınların tercih ettiği kalıcı makyaj, ciddi sağlık sorunlarına da yol açabiliyor. Anestezi ile uygulanan bu işlem, cilt problemlerinin yanı sıra kan yoluyla bulaşan ciddi hastalıklara da sebebiyet verebilir.

  Kalıcı makyaj
 • Şubat 09, 2023 Leke Rehberi

  Melanin derimize renk veren pigmenttir ve epidermisin derinlerinde bulunan melanosit hücreleri tarafından üretilir. Cilde doğal rengini veren bu pigmentin normalden fazla üretimi (hiperpigmentasyon) ya da düzensiz dağılımı leke oluşumuna ve renk düzensizliklerine neden olur. Ciltte hiperpigmente olan kahverengi, kırmızı, ya da pembe kısaca normal deri renginden daha koyu görünür.

  Koyu lekeler
  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR